بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید

با تاکید رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای ‌مدّ ظلّه العالی‌ مبنی بر استفاده صحیح و مناسب از ظرفیت‌های علمی نخبگان در راستای توسعه کشور، بنیاد ملّی نخبگان با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی در مهرماه سال 1383 با اساسنامه مستقل تاسیس شد.

 

هدف از تشکیل بنیاد ملی نخبگان، برنامه ریزی و سیاستگذاری برای شناسایی،‌ هدایت،‌ حمایت مادی و معنوی نخبگان،‌ جذب،‌ حفظ و بکارگیری و پشتیبانی ا‍‌ز آنان در راستای ارتقاء تولید علم،‌ فناوری و توسعه علمی و متوازن کشور و احراز جایگاه برتر علمی،‌ فناوری و اقتصادی در منطقه بر اساس سند چشم انداز کشور در افق 1404 می‌باشد.

 

 بنیاد ملّی نخبگان به منظور تعقیب و تحقق فراگیر این هدف مهم، ضرورت ایجاد بنیاد استانی را به درستی احساس کرد و با همکاری استانداری‌ها اقدام به راه‌اندازی بنیادهای استانی نمود.

 

بنیاد نخبگان استان قم که برآمده از این ضرورت و مطالبه، در هفتم اردیبهشت ماه سال 1389 به عنوان ششمین بنیاد استانی آغاز بکار کرد، جذب و حمایت از نخبگان دانشگاهی و حوزوی این استان نخبه‌خیز را در دستور کار خود قرار داده که دستاوردهای ارزشمند و ماندگاری را در پی داشته است.

 

این بنیاد از بخش‌های ریاست، شورای علمی، هماهنگی امور نخبگان، نظارت و ارزیابی نخبگان، امور فرهنگی نخبگان، امور اداری و پشتیبانی، امور فناوری اطلاعات و ارتباطات و روابط عمومی تشکیل شده و بر آن است تا با ساختار چابک و منابع انسانی با انگیزه و پرتلاش خود، ایفاگر رسالت خطیر خویش در عرصه خدمت خالصانه به جامعه معزز نخبگان استان ولایتمدار قم باشد؛ ان‌شاء‌الله.