بستن
عبارت خود را درج و جهت جستجو "Enter" را بفشارید
  • 1401/08/12 - 04:55
  • - تعداد بازدید: 74
  • - تعداد بازدیدکننده: 66
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
به‌همت بنیاد نخبگان استان قم؛

نخبه برگزیده استان قم در سال ۱۴۰۱ معرفی و تکریم شد

 

 

 

آیین نکوداشت حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدحسین شریفی به‌عنوان نخبه برگزیده استان قم در سال ۱۴۰۱، صبح روز پنجشنبه ۱۲ آبان با حضور شمار فراوانی از اساتید برجسته، نخبگان و دانش پژوهان حوزه و دانشگاه به همت بنیاد نخبگان استان قم در موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) برگزار شد.
آیت الله محمود رجبی رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در این مراسم اظهار داشت: دکتر شریفی در عرصه علمی خدمات ارزنده‌ای دارد. هم برای جامعه فرهنگی ما کارها و خدمات ارزشمندی ارائه کرده‌ و هم برای آرمان‌های انقلاب و برای ارزش‌های دینی فعال بوده‌ است. تکریم چنین انسانی، تکریم کمال و فضائل انسانی است که در جامعه اثرگذار است.


در این مراسم دکتر محمد حسین ظریفیان، سرپرست بنیاد نخبگان استان قم نیز با اشاره به سخن پر مضمون رهبر معظم انقلاب که فرمودند مدیریت تحولات کشور باید در دست نخبگان حوزوی و دانشگاهی باشد بیان کرد: ایران عزیز ما در شرایط تعیین کننده فعلی به شدت نیازمند حکمرانی نخبگان انقلابی است و بنیاد ملی نخبگان در شناسایی، انتخاب و تکریم نخبگان به دنبال الگوگیری حاکمیت و جامعه به‌ویژه جوانان و فرهیختگان از این سرامدان است. به‌همین منظور، سرامدی علمی فقط شرط لازم است و شرط کافی سیرت و اخلاق نیکو، انقلابی بودن، توانمندی مدیریتی، قدرت بالای اثرگذاری و اثر بخشی و پر تلاش و با همت بودن برای اثبات کارامدی دین در عرصه مدیریت جامعه است.


در ادامه این برنامه حجت الاسلام دکتر رضا غلامی، رئیس مجمع عالی علوم انسانی اسلامی خاطر نشان کرد: استاد شریفی، روشن‌اندیش، حقیقت طلب، نقاد منصف و مدیر توانا و خستگی ناپذیر است.
آیت الله غلامرضا فیاضی رئیس هیات مدیره مجمع عالی حکمت اسلامی نیز در سخنانی با اشاره به روایتی از امام حسن عسکری علیه السلام و بیان اینکه علمای شیعه، مرزبانانی هستند که از ورود و حمله شیاطین و سپاهیان شیطان به قلوب مردم، جلوگیری می‎‌کنند، دکتر شریفی را مصداق این روایت و از ثمرات حیات پر بار  آیت الله مصباح یزدی دانست.
حجت الاسلام دکتر شریفی پس از ابراز تشکر از برگزارکنندگان این برنامه گفت: من خودم را طلبه ای می‌بینم که از روستایی به قم آمده تا با دعا و آرزوی پدر و مادر سرباز امام زمان بشود که احساسم این است حتی با این آرزوی پدر و مادر نیز فاصله دارم.
در پایان این مراسم ارج‌نامه بنیاد ملی نخبگان کشور توسط دکتر شاهرضایی مدیرکل تکریم و الگوسازی بنیادملی نخبگان قرائت و لوح ارج‌نامه به این نخبه برگزیده اهدا شد.
همچنین از طرف بنیاد نخبگان استان قم، موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)، مرکز پژوهش‌های علوم انسانی اسلامی صدرا، مجمع عالی حکمت اسلامی و مرکز نخبگان حوزه‌های علمیه لوح‌ها و هدایایی به این نخبه برگزیده علمی فرهنگی تقدیم شد.
لازم به ذکر است حجت الاسلام و المسلمین دکتر احمدحسین شریفی از اساتید برجسته فقه و اصول در حوزه علمیه قم، استاد تمام فلسفه در موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره)، چهره شناخته شده در قلمرو الهیات و اخلاق کاربردی و صاحبنظر در حوزه گفتمانی علوم انسانی اسلامی است که در طول بیش از سه دهه تلاش علمی و عملی، دهها کتاب شاخص و مقاله معتبر تالیف و منتشر نموده و صدها شاگرد ممتاز پرورش داده است. وی پیش از این در مسئولیت‌های متعددی از جمله معاون پژوهشی موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره)، دبیر مجمع عالی علوم انسانی اسلامی، رییس موسسه حکمت و فلسفه ایران و... منشا خدمات فراوانی شده است.

 
  • گروه خبری :
  • کد خبر : 161906
مدیر قم
خبرنگار

مدیر قم