پنج شنبه 6 تیر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رییس بنیاد نخبگان استان قم خبرداد:
اساسنامه بنیاد خیرین و واقفین علم و فناوری تدوین شد

رییس بنیاد نخبگان استان قم در حاشیه نشست اعضاء موسسس بنیاد خیرین و واقفین علم و فناوری بیان داشت: اساسنامه اولیه بنیاد خیرین و واقفین علم فناوری با مشارکت، پارک علم فناوری، دانشگاه صنعتی قم، اداره کل اوقاف و امور خیریه، بانک کوثر، و مجمع خیرین مدرسه ساز تدوین شده است.

وی ادامه داد: دین مبین اسلام در زمینه علم اندوزی و ترویج سنت وقف، انفاق و نیکوکاری تاکید دارد لذا با هدف افزایش سهم وقف و امور خیریه در حوزه علم و فناوری بنیاد نخبگان با همکاری سایر دستگاه های موازی اقدام به ایجاد بنیاد خیرین و واقفین علم و فناوری نموده است.

محمد رضایی افزود: ساماندهی و گسترش پشتیبانی­های مستقیم و غیرمستقیم مادی به اجتماع نخبگانی در قالب بورس، جایزه­های مقطعی و پژوهانه از سوی سازمان های دولتی، بخش خصوصی و نهادهای عمومی مانند وقف و خیریه، منطبق با پایش پیشرفت مرحله­ای و اثرگذاری آنان یکی از اصول سند راهبردی در امور نخبگان می باشد.

رییس بنیاد نخبگان استان قم  به اهداف بنیاد خیرین و واقفین علم و فناوری اشاره کرد و گفت: حمایت مادی و معنوی از دانش آموزان، دانشجویان، پژوهشگران و فن افرینان در راستای سیاست های کلان علم و فناوری و سند راهبردی کشور در امور نخبگان ، شناسایی خیرین و جلب حمایت­های مالی خیرین، نهادها و سازمان ها، فرهنگ سازی بمنظور مشارکت خیرین استان در حوزه های علم و فناوری از اهداف اساسی این بنیاد می باشد.

محمد محمد رضایی درپایان گفت: تفاهم نامه همکاری با بانک عامل همزمان با هفته وقف و روز شمار توسعه علم و فناوری و حمایت از نخبگان انجام خواهد شد و اساسنامه این بنیاد وقف علم و فناوری نیز رونمایی می شود.

 

تاریخ انتشار : 1397/08/15
کد : 112
تعداد بازدید: 215

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601