دوشنبه 30 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به مناسبت روز جوان:
نشست صمیمی استاندار قم با مستعدان جوان استان برگزار شد.

استاندار قم در نشست صمیمی با جوانان مستعد و اجتماعات نخبگانی ، بر لزوم استمرار این جلسات هم اندیشی به صورت فصلی تاکید کرد.

بهرام سرمست در نشست صمیمی با جوانان مستعدبرتر استان قم، ضمن عرض تبریک اعیاد شعبانیه و روز جوان عنوان کرد: هدف از برگزاری این نشست این است که از جلسات تشریفاتی فراتر رویم و در دومحور مشخص به گفت و گو بپردازیم، و اینکه با حضور نخبگان در این جلسه اطلاعات شان در بانک نخبگان استانداری ثبت می گردد تا در زمان لزوم اطلاعات مشخصی از مستعدان و اجتماعات نخبگانی استان را در دسترس داشته باشیم.

بهرام سرمست اظهار داشت: بیش از 22.5 درصد جمعیت قم را جوانان تشکیل می‌دهند.

وی با اشاره به رویکرد استانداری قم در استفاده از ظرفیت جوانان مستعد و صاحب ایده افزود: با اعتمادی به جوانان در دوره جدید مدیریت استان شکل‌گرفته، سن مدیریتی در قم کاهش پیدا خواهد کرد.

استاندار قم گفت: از ویژگی‌های مهم جوانان این است که بیش از این‌که به فکر خود باشند در مسیر اصلاح جامعه حرکت می‌کنند، بالا بودن قدرت ریسک از ویژگی‌های مثبت جوانان است، با پایبندی به قانون در حد امکان از ظرفیت جوانان در پست‌های مدیریتی استفاده خواهد شد.

سرمست ادامه داد: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی جوانان مهم‌ترین محور و ظرفیت محسوب می‌شوند، برای استفاده از ظرفیت جوانان قم باید لیست کاملی از جوانان صاحب ایده، نظریه‌پرداز و نخبه تهیه و تدوین شود.

وی ابراز کرد: شورای مشورتی جوانان با حضور جوانان مستعد استان، کارآفرینان و نخبگان علمی و اقتصادی به‌زودی تشکیل‌شده و در آن پیشنهادات عملیاتی مطرح‌شده برای بهبود وضع استان در حوزه‌های مختلف مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

استاندار قم اضافه کرد: بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه آینده کشور است، انتظاری که از جوانان می‌رود این است که درک و فهم درستی از محورهای هفت‌گانه مطرح‌شده در آن داشته باشند. جذب سرمایه‌های اقتصادی و رونق تولید در استان در گرو جذب سرمایه‌های فکری و انسان‌های خوش‌ذوق در عرصه‌های مختلف مدیریتی است.

سرمست مهاجرت و فرار مغزها را از آسیب‌های مراکز علمی و کشور دانست و ادامه داد: باید برای حفظ این سرمایه‌های عظیم انسانی و فکری تدبیر درستی اندیشیده شود.

برگزیده جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان:

استانداری حلقه ارتباط نخبگان و و مراکز علمی و صنعتی باشد

مجتبی سپهرنیا نماینده نخبگان استان قم  در نشست صمیمی  با استاندار ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و روز جوان بیان داشت: در حال حاضر کشور ما به لحاظ علمی عقب نیست، ولی عدم توجه به جامعه علمی موجب پس رفت جامعه خواهد شد.

وی ادامه داد: برای تحصیلات یک جوان مستعد میلیون­ها تومان هزینه می شود ولی موقع  ثمر دهی این ثمره و علم را دیگران برداشت می کنند.

 

نماینده بنیاد نخبگان ادامه داد: برای جلوگیری از مهاجرت و فرار نخبگان باید به آنان بها داده شود و از ظرفیت علمی آنان در مراکز علمی و صنعتی بیشتر استفاده شود.

برگزیده جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان تاکید کرد: یکی از راه های جذب و بکارگیری مستعدان استان تشکیل کارگروه های مشورتی در حوزه های گونا گون می باشد .

وی ادامه داد : استانداری به خاطر نقش حاکمتی که دارد می تواند نقطقه وصل اجتماعات نخبگانی با مراکز علمی و صنعتی  باشد و باید بستری مهیا  کند تا نخبگان پیشنهادات خود را در حوزه توسعه استان ارائه دهند.

 

سپهرنیا افزود: در صورتی که  از این ظرفیت مستعدان استفاده شود استان و کشور در زمینه های مختلف رشد خواهد کرد و جوانان و مستعدان حس مفید بودن پیدا می کنند و به خود باوری بیشتری خواهند رسید.

 

 

تاریخ انتشار : 1398/02/02
کد : 161
تعداد بازدید: 132

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601