شنبه 27 مهر 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

سالاریه در «نشست هم‌اندیشی طرح شهید احمدی‌روشن» مطرح کرد:
زمینه‌سازی برای کارآفرینی و اشتغال‌زایی نخبگانی در هسته‌های پژوهشی

معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان، طرح شهید احمدی‌روشن را یکی از راه‌های موثر در آشنایی دانشگاهیان با مشکلات و نیازهای واقعی کشور و زمینه‌سازی برای کارآفرینی و اشتغال‌زایی نخبگانی و دانش‌بنیان برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ دومین روز ارائه طرح‌های دورۀ سوم طرح شهید احمدی‌روشن با حضور حسن سالاریه؛ معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان، جمعی از اساتید و همکاران حاضر در این طرح، در محل بنیاد ملی نخبگان در حال برگزاری است.

 

در ابتدای این نشست، حسن سالاریه؛ معاون آینده سازان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اهمیت این طرح در ارتقاء توان عملیاتی مستعدان‌برتر، حضور در طرح شهید احمدی‌روشن را یکی از راه‌های افزایش توان و دانش فنی مستعدان‌برتر دانست.

 

وی همچنین این طرح را یکی از راه‌های موثر در آشنایی دانشگاهیان با مشکلات و نیازهای واقعی کشور، سمت‌دهی به توان تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه‌ها و زمینه‌سازی برای کارآفرینی و اشتغال‌زایی نخبگانی و دانش‌بنیان برشمرد.

 

در این نشست، هر یک از گروه‌های حاضر به ارائه اقدامات و دستاوردهای خود و همچنین اهمیت موضوع و کارآمدی نتایج حاصل‌شده پرداختند و سپس عملکرد هر گروه در قالب پرسش و پاسخ با حضور گروه‌ها و هسته‌های مرتبط مورد بررسی قرار گرفت.

 

استفاده از توان نخبگانی در استفاده از مزیت‌های بومی و افزایش فرآوری و بهره‌وری آنها، تبدیل منابع موجود و داشته‌های زیرزمینی به ارزش‌افزوده پایدار، توجه ویژه به ذخایر نفتی و گازی کشور و تلاش برای بهره‌وری دانش‌بنیان از آنها با استفاده از کارِ بین‌رشته‌ای خاصه در بخش اکتشاف و فرآوری، از مهمترین نکاتی بود که در این نشست به آنها اشاره شد.

 

ضریب افزایش بازده نفت و گاز با عملکرد مطلوب و بهینه در شناخت مخازن و تولید، تجهیز آزمایشگاه‌ها برای رسیدن به دانش‌فنی لازم در صنعت نفت، ضرورت همراه‌کردن صاحبان صنایع با هسته‌های نخبگانی و فراهم شدن امکان استفاده از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی آنان، از دیگر مسائل و موضوعاتی بود که همکاران طرح شهید احمدی‌روشن به آن اشاره کردند.

 

در نشست­های مختلفی که برگزار شد، تلاش در راستای تولید آزمایشگاهی کک سوزنی که در صنعت فولادسازی کشور به آن نیاز مبرمی هست، ساخت دستگاه تولید پلی نانوفایبر برای پوشش های زخم، ساخت شبیه ساز پرواز مبتنی بر واقعیت مجازی، ساخت دستگاه تست غیرمخرب آلتروسونیک، طراحی توربین باد هوابرد، طراحی سیستم پایش سلامت مجموعه های دینامیکی بالگرد، مدلسازی رفتار راننده به کمک حسگرهای تلفن همراه هوشمند، سیستم های جداساز میعانات از گازها به روشهای آلتروسوند، طراحی و ساخت سیستم رادیو مخابراتی MIMO-OFDM، شبکه های مخابراتی نوین خاص منظوره، سیستم تلفیق تصویر در باندهای فرکانسی مختلف، طراحی بستر رای گیری مناقصه، مزایده مبتنی بر تکنولوژی بلاک چین از دیگر طراح های ارائه شده بودند.

 

لازم به ذکر است، نشست هم‌اندیشی مستعدان‌برتر همکاری در طرح شهید احمدی‌روشن به مدت چهار روز در محل بنیاد ملی نخبگان برگزار می‌شود

تاریخ انتشار : 1398/06/06
کد : 48
تعداد بازدید: 99

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601