سه شنبه 17 تیر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

معاون آینده‌سازان بنیاد ملی نخبگان مطرح کرد:
همکاری سازمان صداوسیما و وزارت ارتباطات در«طرح شهید احمدی روشن»

سالاریه انعقاد تفاهم‌نامه‌های جداگانه با وزارت ارتباطات و سازمان صداوسیما را گامی در راستای اجرای هر چه بهتر طرح «احمدی روشن» توصیف کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، طی نشستی در بنیاد ملی نخبگان با حضور محمد سعادت فومنی؛ قائم مقام بنیاد، محمد شریف خانی؛ معاون فضای مجازی صداوسیما، ستار هاشمی؛ معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و معاونان بنیاد ملی نخبگان، تفاهم‌نامه‌های جداگانه در راستای همکاریهای مشترک میان بنیاد با سازمان صداوسیما و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جهت اجرای طرح احمدی روشن به امضا رسید.

 

در این نشست، حسن سالاریه؛ معاون آینده‌سازان بنیاد گفت: موضوع تفاهم‌نامه بنیاد ملی نخبگان با سازمان صداوسیما و وزارت ارتباطات، همکاری در طرح شهید احمدی روشن است که این طرح به ابتکار بنیاد ملی نخبگان و با همکاری برخی از دستگاه‌ها در حال اجرا است.

 

وی طرح احمدی روشن را طرحی در راستای توانمندسازی استعدادهای برتر دانشگاهی توصیف کرد و گفت: بنیاد ملی نخبگان از بدو تاسیس توانمندسازی استعدادهای برتر را در دستور کار خود قرار داده است. در این طرح استعدادهای برتر در راستای حل مسئله و رفع نیازها و چالش‌های واقعی کشور مشارکت می‌کنند.

 

سالاریه توانمندسازی استعدادهای برتر در راستای حل مسئله و نیازهای کشور با همکاری اساتید خبره را یکی از به‌روزترین روش‌های تعلیم و تربیت و توانمندسازی نخبگان دانست و گفت: دراین روش علاوه برتوانمندسازی استعدادهای برتر، آنها با فرصت‌های شغلی و چالش‌های کشور و دستگاه‌های متقاضی نیز با استعدادهای برتر آشنا خواهند شد.

 

وی در پایان با بیان اینکه طرح احمدی روشن از دو سال قبل اجرایی شده است، اظهار کرد: در این دوره‌ها آئین‌نامه‌ها و روال‌های اجرایی آن تدوین شد و از دستگاه‌ها درخواست شد که نیازمندی‌های خود را ارسال کنند. در حال حاضر نیز هسته‌های نخبگانی که در این طرح از دور اول تشکیل شده‌اند، آماده تشکیل شرکت‌های دانش‌بنیان هستند.

 

سالاریه وزارت ارتباطات و صدا و سیما را از جمله اضلاع اجرای این طرح برشمرد و گفت: برهمین اساس تفاهم‌نامه‌های مشترکی با این دستگاه‌ها در راستای اجرای طرح احمدی روشن منعقد می‌شود

تاریخ انتشار : 1398/09/04
کد : 10068
تعداد بازدید: 72

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس بنیاد نخبگان استان قم: میدان جهاد - بلوار رضوی - بین کوچه 2 و 4  تلفن: 37705800 -025