پنج شنبه 16 مرداد 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

عضو هئیت علمی موسسه فرهنگ و اندیشه اسلامی در جمع مستعدان:
ساختار سازی مدرن و پایبندی به سنت از ویژگی های بیانیه گام دوم انقلاب است.

عضو هئیت علمی موسسه فرهنگ و اندیشه اسلامی در جمع نشست مستعدان  برتر که به منظور تبیین بیانیه گام دوم انقلاب برگراز شد، بیان داشت:ساختار سازی مدرن و پایبندی به سنت از ویژگی های بیانیه گام دوم انقلاب است.

عضو هئیت علمی موسسه فرهنگ و اندیشه اسلامی با اشاره به منویات رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب بیان کرد: رهبری انقلاب برای تدوین این بیانیه وقت و زمان بسیار زیادی را صرف کرده اند.

مهاجرنیا ابراز کرد: این بیانیه یک نوشتار معمولی مانند سایر بیانیه ها نبوده و در حقیقت تذکره عبور از گام اول به گام دوم انقلاب اسلامی است.

وی ابراز کرد: طبق این بیانیه، انقلاب اسلامی به مثابه یک فرایند طولانی است که در آن بینشی از گذشته 40 ساله و تصحیح خطاها و اشتباهات گذشته و توصیه هایی نسبت به آینده انجام گرفته است.

مهاجرنیا اضافه کرد: سازش و جوشش بین انقلابی گری و نظام و قائده مندی در جامعه یکی از ویژگی های بارز این بیانیه است، انقلاب اسلامی جوشش انقلابی گری و قائده مندی را با یک دیگر پیوند زد.

وی گفت: ساختار سازی مدرن و پایبندی به سنت در انقلاب اسلامی ویژگی دیگر بیانیه گام دوم انقلاب است، پیوند بین سنت، دین و سیاست و ساختارهای نوین مانند جمهوریت و مردم سالاری دینی از ویژگی های خاص بیانیه دوم  است.

وی خاطرنشان کرد: اسلام سازی کردن دموکراسی و تولید محصول اسلامی از دموکراسی غربی در قالب مردم سالاری دینی در قالب یک امر بسیط دینی از خصوصیات برجسته گام دوم است.

مهاجرنیا گفت: جمع بین عدالت و آزادی از توصیه های دیگر این بیانیه است، طبق مفاد این بیانیه و مفاهیم اسلامی آزادی و عدالت کاملا به هم تنیده است.

وی گفت: همچنین جمع بین عقلانیت و انقلابی گری و جمع بین واقعیت ها و بایدها نیز که مورد اختلاف بسیاری از پژوهشگران و اندیشمندان است در قالب انقلاب اسلامی به منصه ظهور رسیده است.

مهاجرنیا تصریح کرد: ظهور انقلاب اسلامی در جهان دو قطبی و ایجاد یک قطب جدید مهمترین شالوده شکنی بوده که انقلاب اسلامی آن را انجام داد، با افول دنیای کمونیست جهان فعلی دارای دو قطب غرب و امپریالیسم در حال سقوط و اسلام اصیل است.

وی بیان کرد: با وجود تمام مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور، انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته شانه به شانه آمریکا در حوادث منطقه ای پیش آمده و با تقویت محور مقاومت، اهداف و برنامه ریزی های آمریکا را زمین گیر کرده است.

وی در پایان گفت: قدرت ایران در حدی بوده که آمریکا برای مقابله با ایران در پی ائتلاف های بین المللی در آبهای جهانی هستند در حالی که بسیاری از کشورهای آسیایی و اروپایی جرات پیوستن به این ائتلاف ها را ندارند.

تاریخ انتشار : 1398/09/13
کد : 10070
تعداد بازدید: 105

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس بنیاد نخبگان استان قم: میدان جهاد - بلوار رضوی - بین کوچه 2 و 4  تلفن: 37705800 -025