پنج شنبه 19 تیر 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

رییس بنیاد نخبگان استان قم :
روابط عمومی ها به کارگیری و تکریم نخبگان را تسهیل کنند.

رییس بنیاد نخبگان در نشست هیات رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی استان قم که صبح امروز در سالن شهدای جهاد علمی بنیاد نخبگان برگزار شد، بیان داشت: روابط عمومی ها به کارگیری و تکریم نخبگان را تسهیل کنند.

محمد رضایی در نشست هیات رییسه شورای هماهنگی روابط عمومی استان قم به قانون ششم توسعه کشور و سند راهبردی در امور نخبگان اشاره کرد و گفت: برای شناساندن و تکریم مفاخر و مشاهیر ایران و حمایت از نخبگان علمی، فرهنگی و هنری کشور و تکریم پیشکسوتان حوزه‌های مذکور و بهره‌گیری از توان و ظرفیت آنان برای توسعه کشور قوانین مناسبی تصویب شده است.

رییس بنیاد نخبگان استان قم افزود: شورای هماهنگی روابط عمومی از ظرفیت روابط عمومی های استان برای تسریع در اجرای قانون های  حمایتی از مستعدان و نخبگان در دستگاه های اجرایی استفاده نماید.

وی ادامه داد: روابط عمومی ها با توجه به نقش ویژه ای که در کنار روسای دستگاه های اجرایی دارند برای استفاده از ظرفیت جامعه نخبگانی تصمیم ساز هستند.

محمد رضایی تصریح کرد: یکی از وظایف روابط عمومی تکریم از مردم می باشد که اگر این نگاه به صورت ویژه به سمت جامعه نخبگاتی سوق داده شود باعث دلگرمی آنان خواهد شد.

وی سپس به آیین نامه های حمایتی بنیاد ملی نخبگان اشاره کردو گفت: برنامه‌ریزی و سیاستگذاری برای شناسایی، هدایت، حمایت مادی و معنوی نخبگان در دو طیف مستعدان برتر و نخبه و جذب، حفظ و به‌کارگیری و پشتیبانی از آنان در راستای ارتقاء تولید علم، فناوری، هنر، ادب و فرهنگ و توسعه علمی و متوازن کشور و احراز جایگاه برتر علمی، فناوری و اقتصادی در منطقه براساس سند چشم انداز کشور در افق 1404، هدف غایی بنیاد ملی نخبگان محسوب می‌شود.

محمد رضایی افزود: برنامه‌ریزی و سیاستگذاری برای شناسایی، هدایت، حمایت مادی و معنوی نخبگان (در دو طیف مستعدان برتر و نخبه)، جذب، حفظ و به‌کارگیری و پشتیبانی از آنان در راستای ارتقاء تولید علم، فناوری، هنر، ادب و فرهنگ و توسعه علمی و متوازن کشور و احراز جایگاه برتر علمی، فناوری و اقتصادی در منطقه براساس سند چشم انداز کشور در افق 1404، هدف غایی بنیاد ملی نخبگان محسوب می‌شود.

تاریخ انتشار : 1398/10/03
کد : 10080
تعداد بازدید: 90

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس بنیاد نخبگان استان قم: میدان جهاد - بلوار رضوی - بین کوچه 2 و 4  تلفن: 37705800 -025