دوشنبه 18 فروردین 1399

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

استاندار قم مطرح کرد:
لزوم ایجاد مباحثه‌ و گفت‌وگوهای هدفمند در جامعۀ نخبگانی

سرمست یکی از الزامات توسعۀ هر جامعه را اجماع نظر نخبگان دانست و بر ضرورت تبادل آراء و گفت‌وگوی نخبگان تأکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، نشست شورای علمی بنیاد نخبگان استان قم با حضور استاندار، رییس بنیاد نخبگان استان و دیگر اعضا، در محل استانداری قم برگزار شد.

 

در این نشست، بهرام سرمست؛ استاندار قم با اشاره به لزوم اشاعۀ فرهنگ گفت‌وگو و مباحثه در فضای نخبگانی، رمز موفقیت حوزه‌های علمیه را برگزاری بحث و نشست‌های طلبگی دانست و گفت: این مهم باید در دانشگاه‌ها نیز به عنوان یک الگو محقق شود.

 

وی یکی از الزامات توسعۀ هر جامعه را اجماع نظر نخبگان دانست و افزود: استان قم نیز مانند دیگر استان‌ها برای رسیدن به اهداف تعیین‌شده نیازمند تبادل آراء و گفت‌وگوی نخبگان است.

 

سرمست در ادامه با اشاره به ضرورت توانمندسازی مستعدان‌برتر، برگزاری کارگروه‌های تخصصی حول نیازها و چالش‌های واقعی استان توسط بنیاد نخبگان استان قم را الزامی دانست و تصریح کرد: این کارگروه‌ها زمانی به بازدهی بالا می‌رسند که از ظرفیت جوانان نخبه نیز در آنها استفاده شود.

 

استاندار قم با تأکید بر لزوم افزایش نقش‌آفرینی نخبگان در استان، اظهار داشت: روند فعالیت‌ها و برنامه‌ریزی‌‌ها باید به نحوی باشد که افراد نخبه در محور سیاست‌گذاری و اجرا قرار بگیرند و بتوانند زمینه را برای توسعۀ کشور فراهم کنند.

 

وی در پایان ارتباط دولت و دانشگاه‌ها را از سیاست‌های مدیریت استان در راستای بهره‌گیری از ظرفیت‌های نخبگان دانست و گفت: شورای علمی نخبگان می‌تواند مسئولان را در تحقق این سیاست کمک دهد

تاریخ انتشار : 1398/12/06
کد : 10096
تعداد بازدید: 48

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس بنیاد نخبگان استان قم: میدان جهاد - بلوار رضوی - بین کوچه 2 و 4  تلفن: 37705800 -025