جمعه 2 فروردین 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

به منظور ارایه گزارش فعالیت­ها:
رییس بنیاد نخبگان استان قم با حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی (دامت برکاته)دیدار کرد.

در این دیدار دکتر محمد رضایی رییس بنیاد نخبگان استان قم به سند راهبردی بنیاد ملی نخبگان اشاره کرد و بیان داشت: طبق سند راهبردی نخبه شناسی، نخبه پروری، نخبه گزینی، نخبه گماری صورت می گیرد.

وی ادامه داد: ویژگی نخبگان ژرف نگری و گشودن باب جدید و راه های نو است که اگر از ظرفیت اجتماعات نخبگانی به خوبی استفاده شود اهداف کشور در جهت رشد و بالندگی محقق می شود.   

وی سپس به فعالیت بنیاد نخبگان استان قم اشاره کرد و گفت: برای سالجاری 14 برنامه اصلی با محوریت نظارتی، اجرایی، و و فرهنگی و 28 عنوان زیر فصل پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: جدول زمانی مناسب برای اجر با پراکندگی در طول سال و تنوع همکاری با سایر دستگاه­ها  تنظیم شده است.

محمد رضایی افزود: اهم سرفصل­ های برنامه­ های بنیاد نخبگان استان قم ، شامل برگزاری اردوهای جهادی، کارگاه توانمندی و مشاوره­ای و آیین­ نامه­ های بنیاد ملی نخبگان، بازدید از مراکز علمی و تحقیقاتی، اعطای تسهیلات به دانشجویان برتر و دانش آموختگان، برگزاری جشنواره ابداعات و اختراعات کوهرنگ و هفته پژوهش، نظارت بر برنامه شهاب و تکریم و  الگوسازی از نخبگان و سرآمدان می باشد.

درپایان حضرت آیت الله العظمی علوی گرگانی (دامت برکاته) ضمن آرزوی سلامتی برای رییس بنیاد نخبگان و جامعه نخبگانی بیان فرمودند: فعالیت­ های فرهنگی موثر جهت ارتقاء سطح معنوی نخبگان را با لازم و با اهمیت می­باشد.

وی ادامه داد: در صورتی که نخبگان به صلاح ایمان و معنویت مجهز باشند در تمامی شئون تصمیم سازی و تصمیم گیری، منافع مردم و جامعه اسلامی را در نظر می گیرند.

تاریخ انتشار : 1397/08/05
کد : 108
تعداد بازدید: 135

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601