دوشنبه 30 اردیبهشت 1398

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

با همکاری بنیاد نخبگان استان قم ​
آیین نکوداشت پروفسور محمد لگنهاوزن برگزار می‌شود

آیین نکوداشت پروفسور محمد لگنهاوزن به همت قطب علمی فلسفه دین اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و با همکاری بنیاد نخبگان و سایر نهاد موسسات علمی و پژوهشی روز پنج‌شنبه ۲۹ فروردین ماه جاری برگزار می‌شود.

مراسم نکوداشت پروفسور محمد  لگنهاوزن که با همکاری مؤسسه امام خمینی (ره) و سایر نهادهای علمی و فرهنگی کشور و با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی برگزار می‌شود و آیت‌الله علامه محمد تقی مصباح یزدی ایراد سخنرانی خواهند داشت.
 

از دیگر سخنرانان می توان به  آیت‌الله علی اکبر رشاد، حجت الاسلام شفیق جرادی از لبنان، حجت‌الاسلام هادی صادقی معاون رئیس قوه قضائیه، غلامرضا اعوانی، محمد محمدرضایی، ابوالفضل ساجدی و علیرضا قائمی‌نیا اشاره کرد.


در پایان این مراسم ضمن رونمایی از مجموعه مقالات با محوریت پروفسور لگنهاوزن از مقام علمی ایشان با حضور آیت الله مصباح یزدی تجلیل به عمل خواهد آمد.

 آئین نکوداشت یک محفل علمی است که با همکاری مشترک قطب فلسفه دین اسلامی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، مؤسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) و با مشارکت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، بنیاد ملی نخبگان، جامعه المصطفی العالمیه، مرکز پژوهش‌های صدرا، مؤسسه پژوهشی حکمت و فلسفه، دانشگاه ادیان و مذاهب، کانون اندیشه جوان و دانشگاه مفید برگزار می‌شود.

آئین نکوداشت پروفسور محمد لگنهاوزن پنج شنبه ۲۹ فروردین ماه ۹۸ از ساعت ۱۰ تا ۱۳ در سالن همایش‌های مؤسسه امام خمینی (ره)

 

معرفی پروفسور لگنهاوزن

وی در خانواده‌ای مسیحی کاتولیک متولد شد

در سال ۱۹۷۴ لگنهاوزن در دانشگاه ایالت نیویورک در آوبنه (مرکز اداری و دانشگاهی ایالت نیویورک) مشغول تحصیل شد. وی برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در دانشگاه لاس در تگزاس پذیرفته شد؛ و در سال ۱۹۷۹ موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد از این دانشگاه شد. لگنهاوزن ده سال در دانشگاه تگزاس جنوبی تدریس کرده‌است.

گرویدن به اسلام

وی در زمان تدریس در دانشگاه تگزاس جنوبی بر اثر آشنایی با دانشجویان مسلمان به اسلام گرایش پیدا کرد

حضور در ایران

وی در اثر آشنایی با دانشجوی ایرانی در دانشگاه تگزاس جنوبی به نام اکبر ملکی نوجه دهی با تشیع و انقلاب اسلامی ایران آشنا شد. در سال ۱۹۸۹ مسئولین دانشگاه محدودیت‌هایی را برای تدریس قرار دادند. لگنهاوزن در اثر تلاش‌های کمال خرازی سفیر ایران در سازمان ملل متحد با محمدتقی مصباح یزدی آشنا شد. در سال ۱۹۹۰ میلادی، به دعوت انجمن حکمت و فلسفه به ایران مسافرت کرد و به تدریس اشتغال یافت. وی از استادان دانشگاه باقرالعلوم و مؤسسه امام خمینی از ۱۹۹۳ تا حال حاضر است. وی همچنین سابقه تدریس در دانشگاه تربیت مدرس و مفید را نیز دارد. همسر او، نرجس جواندل است.

انتخاب به عنوان چهره ماندگار

وی در سال ۱۳۸۹ به عنوان چهره ماندگار فلسفه انتخاب گردید

تاریخ انتشار : 1398/01/27
کد : 160
تعداد بازدید: 82

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601