یکشنبه 25 آذر 1397

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

سامانه ها

معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان:
تعامل با مجلس شورای اسلامی ​زمینه اثرگذاری نخبگان و مستعدان را تسریع می کند.

محمد صالح ترکستانی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان در نشست هم آندیشی نخبگان و مستعدان با رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد

محمد صالح ترکستانی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد ملی نخبگان در نشست هم آندیشی نخبگان و مستعدان با رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امیدوارم با برگزاری جلسلت هم اندیشی مستمر بتوانیم در زمینه مطلوب نتیجه بگیریم و به اثرگذاری نخبگان و مستعدان در مدیریت کشور برسیم.

وی با بیان اینکه در بنیاد ملی نخبگان شرمنده سرمایه های انسانی  کشورهستیم گفت: نگاه بلند رهبر معظم انقلاب موجب شد که امروز از پایه گذاری چنین نهادی 12 سال بگذرد و پیگیری های ایشان اگر نبود بنیاد ملی نخبگان به باروری نمی رسید.

ترکستانی ادامه داد: امروز در بنیاد ملی نخبگان پس از تلاش ها و آزمون و خطاها به الگویی رسیدیم که تلاش می کنیم براساس همان الگو کارهای این مجموعه را پیش ببریم.

معاون توسعه و مدیریت بنیاد ملی نخبگان اضافه کرد: در سه حوزه دانش آموزی،

دانشجویی و سرآمدان برنامه های خاص هر گروه برنامه ریزی شد است.

وی با بیان اینکه حوزه دانش آموزی حوزه بسیار مهم و در عین حال مغفول است، گفت: در این حوزه به شدت از برچسب زدن عنوان تیزهوشی پرهیز می کنیم و با یک برنامه منسجم  با عنوان شهاب با همکاری وزارت آموزش و پرورش به شناسایی استعدادهای برتر از مقطع چهارم ابتدایی تا زمان دیپلم می پردازیم.

ترکستانی ادامه داد: همه دانش آموزان را پایش می کنیم و هرکدام که در هر رشته ای استعدادی از خود نشان بدهند شناسایی و در یک سازو کار عملیاتی مورد حمایت قرار می گیرند که در حال حاضر به دلیل کمبود بودجه تحقق تمام هدفها امکان ندارد.

وی افزود: برنامه ای که به مجلس دادیم حدود250 میلیارد تومان بود که باید به بنیاد کمک می شد ولی این اتفاق نیفتاد و رقم تصویبی  بسیار ضعیف است.

ترکستانی مبلغ بودجه این بنیاد ملی نخبگان اشاره کرد و بیان داشت:رقم بودجه  65 میلیارد و 500 میلیون تومان در بحث جاری و  در تملک نیز حدود 270 میلیون تومان به بنیاد تخصیص یافته که با حجم برنامه های این نهاد سازگاری ندارد.

معاون توسعه و مدیریت بنیاد ملی نخبگان با تاکید براینکه یکی از جامعه هدف های ،دانشجویان صاحب استعدادهای برتر هستند، عنوان کرد: در تلاش هستیم که آنان را بارور و برای اثرگذاری آماده کنیم که در این بخش یاری دستگاه های اجرایی را می طلبیم.

وی تاکید کرد: براساس سخنان مقام معظم رهبری  بزرگترین مشکل نخبگان در کشور عدم نخبه باور بودن مسوولان را ذکر کرد و گفت: مسئولین نخبه باوری ندارند یعنی ایمان ندارند که فرصت بدهند تا مستعدان و نخبگان آنان را در به نتیجه رساندن اهداف همراهی کنند.

ترکستانی یادآور شد: در ساختارهای بروکراتیک قوانینی است که می تواند از نخبگان حمایت شود و در قانون مدیریت خدمات کشوری که مجلس برای مرکز تحقیقات فرستاده شده نکات آمده است.

معاون توسعه و مدیریت بنیاد ملی نخبگان به  مصوبه هیات وزیران در خصوص جذب در دستگاه های اداری اشاره کرد و گفت: مصوبه جذب اجرا نمی شود و دلیلیش هم این است که می گویند قانون خدمات کشوری به ما اجازه نمی دهد. که امیدواریم که با همکاری مجلس شورای اسلامی،به نتیجه بهتری برسیم.

معاون توسعه و مدیریت بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: از نمایندگان مجلس خواستاریماهتمام بیشتری از لحاظ معنوی و مادی به بنیاد ملی نخبگان داشته باشند  تا شرمنده نخبگان نشویم.

تاریخ انتشار : 1396/12/19
کد : 38
تعداد بازدید: 187

               تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601